Chci začít - modelový jídelníček

CHCI ZAČÍT - modelový jídelníček

V prvním kroku proteinové diety (balíček Chci začít) jde zejména o detoxikaci organismu, změnu metabolismu a rychlý úbytek prvních kilogramů. Doporučujeme 4 proteinová jídla za den a neomezené množství povolených druhů zeleniny. Při změně metabolismu bude také docházet ke ztrátě minerálních solí z Vašeho organismu. Sodík nahradíte tak, že můžete zejména na počátku redukčního programu solit více než obvykle, hořčík doplníte pomocí našeho Puori M3.

BONEDERE_1501201919

SNÍDANĚ:

1 PROTEINOVÉ JÍDLO BONEDERE (doporučujeme naše kaše, müsli nebo omeletu), jako nápoj černá káva - s malou trochou odtučněného mléka nebo bylinkový čaj (mrkněte na naši kategorii BYLINCA). Nejsou povoleny ovocné džusy a zatím ani čerstvé ovoce, zejména díky vysokému obsahu cukru. V balíčku Chci začít z tohoto důvodu nenaleznete zatím nic moc z našeho sladkého sortimentu neboť tyto produkty mají obsah sacharidů vyšší a jsou tak určeny hlavně pro další balíčky z kategorie Jdu do toho. Ale nebojte se, pokud se dostanete až k balíčku Chci pokračovat, tak si zamlsáte.

DOPOLEDNÍ SVAČINA:

Netrápí-li Vás hlad, není nutná. Pokud Vás hlad trápí, dejte si některou z povolených druhů zeleniny a hodně pijte. Vodu nebo bylinkové čaje. Máte-li chuť na Colu, můžete si dát 1/3 litru, ale musí být v light verzi!

OBĚD:

1 PROTEINOVÉ JÍDLO BONEDERE (doporučujeme z něco výběru našich chutných polévek), jako nápoj si dejte minerální vodu, ideálně bez bublin ;-) Jako předkrm si dopřejte čerstvou nebo vařenou zeleninu, opět ze seznamu povolených. Pojídat jakékoli pečivo je v tomto kroku zakázáno!

Během prvních 2 dnů můžete pociťovat opravdu intenzivní pocit hladu, pokud bude hlad nezvladatelný, můžete si bez obav dopřát bílky uvařené natvrdo.   

ODPOLEDNÍ SVAČINA:

1 PROTEINOVÉ JÍDLO BONEDERE (dejte si některou z našich kaší nebo omeletu) a nezapomeňte hodně pít!

VEČEŘE:

1 PROTEINOVÉ JÍDLO BONEDERE (dodržujte vyrovnaný poměr sladkých a slaných proteinových jídel během dne), nezapomínejte pít a doplňujte pravidelně vitamíny a minerály!

Co je důležité?

1. V této fázi doporučujeme používat sůl víc než kdy jindy. Jde o to, že tělo ztrácí minerály více než obvykle, tedy sodík doplníte solí, draslík z povolených druhů zeleniny a hořčík třeba z našeho Puori M3. Předejdete tak bolestem hlavy, které jsou způsobeny zejména nedostatkem minerálů.

2. Pokud je Vaše hmotnost vyšší než 80 kg, bude nutné přidat ještě jedno proteinové jídlo.

3. Zeleninu je možné konzumovat syrovou, jako salát nebo tepelně upravenou v páře či vařenou. Lze ji dosolit nebo ochutit 1 lžící olivového oleje, 1 lžičkou octa nebo bylinkami.

4. Hodně pijte! Potřebují to nejen Vaše ledviny, které jsou zatíženy více než obvykle. Nesycená, neslazená minerálka nebo naše čajíky Bylinca jsou super!

5. V tomto týdnu zapomeňte na:

Jakékoli pečivo

Ovoce a jakékoli výtažky z něj

Mléčné výrobky

Alkohol 

NEZAPOMEŇTE JÍST PRAVIDELNĚ A HODNĚ PÍT

6. Pokud se rozhodnete redukovat svou váhu, počítejte s tím, že Vám tenhle balíček nebude stačit. V proteinové dietě je nutno pokračovat alespoň dalších 14 dní s tím, že budete pomalu snižovat poměr proteinových versus normální jídel.